Kazimierz Kalkowski
Artysta łączy w sobie tak wiele powołań i talentów, iż nieobliczalną Naturę można by oskarżać o pochopną rozrzutność, gdyby nie fakt, że Kalkowski ze swoich talentów robi godny użytek, a jego inwencja, wyobraźnia i rozmach twórczy idą o lepsze z pracowitością.
Studiował w gdańskiej PWSSP (ASP) w latach 1976–1981. Dyplom uzyskał w pracowni prof. K. Ostrowskiego w 1981 r. W latach 1981–1989 pracował w PWSSP, początkowo w Pracowni Malarstwa swojego mentora, wspomnainego prof. K. Ostrowskiego, a następnie Pracowni Malarstwa Ściennego prof. A. Dyakowskiego.
Uprawia twórczość w zakresie malarstwa, rysunku i rzeźby ceramicznej.
Jest autorem dziesiątek wystaw indywidualnych w kraju (Gdańsk, Olsztyn, Poznań, Sopot, Słupsk, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Szczyrk) oraz za granicą (m.in. Niemcy, Belgia, Luksemburg, USA), a także uczestnikiem pokazów zbiorowych. W 1990 roku otrzymał Grand Prix Triennale Sztuki Sopot, a w 1993 roku – Złoty Medal w Monachium. Ważniejsze realizacje: witraże i rzeźby w kościele w Gdańsku-Przymorzu, stacje drogi krzyżowej w kościele w Straszynie.

Ryba na ścianę
dł. 35 cm

misa
wys. 31 cm

Ryba na ścianę
dł. 32 cm

Smoczy świecznik
wys. 22 cm