Małgorzata Pindel-Kryjak

Malarz(PLSP Bielsko Biała, dyplom z wyróżnieniem, Berlin-autorska pracownia malarska Dachboden), performer (Grupa B), historyk sztuki(Uniwersytet Śląski). Producent i poszukiwacz emocji traktujący obrazy-obiekty całościowo, od samodzielnie zrobionych ram po sygnaturę, która jest trawestacją latarni/drabiny, oraz elementem kompozycji. „Tworzy od A do Z”. Dojrzałość artystyczną osiągnęła w 2019 roku. Po wielu latach poszukiwań Historia Tworzenia, Odrzucenia, oraz Sztuki stały się HA-MAKOM.  Świadomą przestrzenią SPOTKANIA  wiadomego z  niewiadomym, doświadczenia i profesjonalizmu z jego brakiem. Twórcy z Widzem. Gosi i św. Jakuba. „Ciebie i Mnie”. „To Miejsce" w którym celebruje się dosłowną, oraz indywidualną potrzebę odczuwania i wyrażania piękna.

Tworzy również Obiekty Niedoodrzucenia (O.N.D.O.), czyli przedmioty odrzucane z przyczyn estetycznych, przydatności, czy wartości materialnej. Nie naruszając ich funkcji i historii zmienia jakość estetyczną. Każdy przedmiot ma swoją Historię Odrzucenia, którą kupujemy wraz z dziełem. „ Historie sprzedają obrazy, sztukę. Sztuka sprzedaje historię”. W myśl stworzonej przez siebie maksymy udostępnia również Fragmenty z(a)myślenia.

Prace artystki  znajdują się w kilku kolekcjach i siedzibach firm w kraju i zagranicą min. Warszawie, Berlinie czy Londynie. Doceniane są za intuicję, szczerość  i indywidualny styl wypracowany samodzielnie. Cechą charakterystyczną jest pozorny nadmiar środków wyrazu, które  definiują emocje. Złocenia przywodzą na myśl dawnych mistrzów, faktura - bogactwo poszukiwań awangardy, neonowe barwy - współczesne tendencje, a ramy rzemiosło.  

Latarnie na końcu świata - nokturn

akryl płótno tech. własna, 100x70

Latarnia czekająca na Turnera

akryl płótno tech. własna, 80x60

Pejzaż z latarnią przesuniętą w górę

akryl płótno tech. własna, 100x100

Zimowy szlak z latarnią

akryl płótno tech. własna, 130x90

To miejsce

akryl płótno tech. własna, 100x70

Cisza przed burzą

akryl płótno, 100x90

REZERWACJA

Latarnie na końcu świata, ikona

akryl płótno tech. własna, 110X110

Jacobs weg

akryl płótno tech. własna, 50x70

Złoty żagiel

akryl płótno tech. własna, 100x100

Srebrno-szare żagle

akryl płótno tech. własna, 50x80

SPRZEDANY

mini pejzaż współczesny

akryl płótno tech. własna, 20x20

SPRZEDANY