maGosia

Urodzona w 1982r. Z wykształcenia plastyk i historyk sztuki, z zamiłowania poszukiwacz i producent emocji, oraz zwolennik uczciwości artystycznej zarówno ze strony Twórcy jak i Odbiorcy. Od 2015 współpracuje z Grupą B i młodym krakowskim środowiskiem matematyków. Jej prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach oraz siedzibach firm w kraju i zagranicą. Posługuje się technikami olejną i akrylową, które łączy z własną. Każdy obraz sygnuje Matematycznym Wzorem na Jakość Obrazu.

Na jej twórczość wpływ miały wieloletnie pobyty m.in. w Berlinie, Monachium i Wiedniu, gdzie zgodnie z wyznawaną zasadą „ muzyk więcej słyszy, malarz więcej widzi, a kasjer więcej dźwiga”, realizuje się „ nie- zawodowo”, i jednocześnie zakłada pracownie malarską. Czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym. Organizuje kurs malarstwa, czerpiąc inspiracje z wzajemnych relacji uczestników, zwłaszcza osób starszych. Bierze udział w  wystawach. Swoje prace najchętniej prezentuje w plenerze, w północnym świetle. Po latach z dystansem dodaje: ”kucharz więcej zje, a mama mniej śpi..”

Od lat z pasją realizuje cykl Pejzaży które choć nie są realistyczne to jak najbardziej Realne. Dlatego unika ich jednoznacznego definiowania. Woli aby to one prowadziły narracje z widzem i przestrzenią. Absorbowały, zmieniały się wraz z kątem patrzenia i padania światła, a także upływem lat. Zdradzały gust właściciela, ale nigdy jego myśli, w przeciwieństwie do Twórcy, dlatego ceni sobie anonimowość. To właśnie od Widza ,paradoksalnie wymaga więcej gdyż, jak sama mówi, w przeciwieństwie  do niego, Twórca może pozwolić sobie na komfort pozostawienia bez odpowiedzi nadrzędnego pytania „Co artysta miał na myśli?”. Widz natomiast, jeśli chce pozostać Odbiorcą, musi nie tylko szukać odpowiedzi. ale też sam stawiać pytania, nawet te najprostsze. Nawet jeśli nie robi tego Twórca… gdyż czasem miał na myśli Nic.

Pokazywanie i mówienie prawdy  nie jest zadaniem artysty, lecz lekarza. Choć obaj mogą z nią żyć i pracować w zgodzie. Życie to Sztuka - Sztuka to Życie a „Prawdy w Życiu się nie dowiesz” , jak mawiają starsi ludzie. Uczciwość to relacja pomiędzy tym co w głowie i sercu. Pomiędzy obydwoma stronami obrazu, które należą i zależą w równym stopniu od Twórcy i Odbiorcy. Dobry Obraz to taki który wisi u nas na ścianie. Dobry Widz to taki, który nawet po 20 latach potrafi o nim opowiedzieć.(nie mylić z odpowiedzią na nadrzędne pytanie...).

Pierwszy mróz

akryl płótno tech. własna, 100x120

Złoty żagiel

akryl płótno tech. własna, 100x100

Piąta pora roku

akryl płótno tech. własna, 100x130

Nie lubię Klimta...

akryl płótno tech. własna, 100x90

Cisza przed burzą

akryl płótno, 100x90

Pierwszy mróz

akryl płótno tech. własna, 100x120

mini pejzaże współczesne

akryl płótno tech. własna, 20x20

mini pejzaże współczesne

akryl płótno tech. własna, 30x30

serdeczne pejzaże

olej płótno, 30x40

Żagle z cytryną i rdzą

akryl płótno tech. własna, 40x80

Srebrno-szare żagle

akryl płótno tech. własna, 50x80

Z żaglem

akryl płótno tech. własna, 40x70

dyptyk

Z negatywem

akryl płótno tech. własna, 40x70

2017 Bator Art Gallery. Created with Wix.com 

adres: 43-370 Szczyrk, ul. Myśliwska 60

  • Facebook Clean