Małgorzata Pindel-Kryjak

Malarz(PLSP Bielsko Biała, dyplom z wyróżnieniem, Berlin-autorska pracownia malarska Dachboden), performer (Grupa B), historyk sztuki(Uniwersytet Śląski). Producent i poszukiwacz emocji traktujący obrazy-obiekty całościowo, od samodzielnie zrobionych ram po sygnaturę, która jest trawestacją latarni/drabiny, oraz elementem kompozycji. „Tworzy od A do Z”. Dojrzałość artystyczną osiągnęła w 2019 roku. Po wielu latach poszukiwań Historia Tworzenia, Odrzucenia, oraz Sztuki stały się HA-MAKOM.  Świadomą przestrzenią SPOTKANIA  wiadomego z  niewiadomym, doświadczenia i profesjonalizmu z jego brakiem. Twórcy z Widzem. Gosi i św. Jakuba. „Ciebie i Mnie”. „To Miejsce" w którym celebruje się dosłowną, oraz indywidualną potrzebę odczuwania i wyrażania piękna.

Tworzy również Obiekty Niedoodrzucenia (O.N.D.O.), czyli przedmioty odrzucane z przyczyn estetycznych, przydatności, czy wartości materialnej. Nie naruszając ich funkcji i historii zmienia jakość estetyczną. Każdy przedmiot ma swoją Historię Odrzucenia, którą kupujemy wraz z dziełem. „ Historie sprzedają obrazy, sztukę. Sztuka sprzedaje historię”. W myśl stworzonej przez siebie maksymy udostępnia również Fragmenty z(a)myślenia.

Prace artystki  znajdują się w kilku kolekcjach i siedzibach firm w kraju i zagranicą min. Warszawie, Berlinie czy Londynie. Doceniane są za intuicję, szczerość  i indywidualny styl wypracowany samodzielnie. Cechą charakterystyczną jest pozorny nadmiar środków wyrazu, które  definiują emocje. Złocenia przywodzą na myśl dawnych mistrzów, faktura - bogactwo poszukiwań awangardy, neonowe barwy - współczesne tendencje, a ramy rzemiosło.  

Małgosia Pindel-Kryjak_latarnia2_akryl na płótnie_technika własna_100x100_JPG.webp
Małgosia Pindel-Kryjak_latarnia4_akryl na płótnie_technika własna_100x100_JPG.webp
Małgosia Pindel-Kryjak_latarnia3_aktyl na płótnie_technika własna_100x100_JPG.webp
Małgosia Pindel-Kryjak_latarnia1_akryl na płótnie_technika własna_100x100_JPG.webp

bez tytułu
akryl płótno tech. własna, 100x100

SPRZEDANY

SPRZEDANY

222.jpg

Latarnie na końcu świata - nokturn
akryl płótno tech. własna, 100x70
SPRZEDANY

91.jpg

Latarnia czekająca na Turnera

akryl płótno tech. własna, 80x60

PC100516.jpg

To miejsce

akryl płótno tech. własna, 100x70

242.jpg

Pejzaż z latarnią przesuniętą w górę

akryl płótno tech. własna, 100x100

90.jpg

Zimowy szlak z latarnią
akryl płótno tech. własna, 130x90
SPRZEDANY

25.jpg

Złoty żagiel
akryl płótno tech. własna, 100x100
SPRZEDANY