Fabrizio Riccardi
Urodził się w Rzymie, w 1942 r. Uczęszczał do School of Art "Albertina". W 1961 r. rozpoczął studia na Wydziale Architektury w Rzymie. Potem osiadł w Chianti. Często wyjeżdża ze swoimi obrazami do USA, Francji, Szwajcarii i Belgii, gdzie zdobywa uznanie krytyki i publiczności.
Mieszkając we Florencji zbliżył się do świata krasnali, gnomów, maszkar, błaznów, będących ważnymi elementami jego obrazów. Ma stałe ekspozycje w galeriach w: Nowym Jorku, Amsterdamie, Wenecji i w Suzie.
W 2011 r. na Salonie Sztuki w Paryżu, został odznaczony brązowym medalem Stowarzyszenia Artystów Francuskich, a w 2012 r. medalem srebrnym oraz Grand Prix Regionalnej Rady Normandii.

A mon tour
olej płyta, 38x46

Desir fugitif
olej płyta, 45x35

D'un geste dèlectable 
olej płyta, 40x30

Soupe Tissu
olej płyta, 46x38

Come quando
olej płyta, 46x38

KETTA
olej płyta, 83x60

Apputamento
olej płyta, 41x61

Nuovi stimoli
olej płyta, 46x38

SPRZEDANY

Hospitalite
olej płyta, 26x31

SPRZEDANY

Pastele

25x32 cm

Akwarele

W 1966 r. Florencję nawiedził straszliwy potop, który zniszczył wiele pamiątek historycznych, uszkodził bezcenne freski i płaskorzeźby. Zniszczył ponad milion ksiąg w Bibliotece Narodowej, a ponad sto osób straciło życie.

Fabrizio, jako młody adept sztuki, pracował wówczas w jednym z florenckich antykwariatów. Kiedy nadeszła katastrofa, pomógł właścicielowi antykwariatu ratować często bezcenne dzieła sztuki antykwarycznej i wiele "białych kruków". 

Po tych wydarzeniach wlaściciel antykwariatu wręczył Fabrizio ogromny plik listów z XVII i XVIII w., zawierających różnego rodzaju dokumenty księgowe, przewozowe, zamówienia handlowe, itp. Owe dokumenty stały się twórczą inspiracją dla artysty, który zilustrował na tychże dokumentach ich zapiski i los towarów, czy usług, których dokumenty dotyczyły.

Fabrizio Riccardi dokonał czegoś niesamowitego, łącząc sztukę z "księgową dokumentacją". Tym bardziej jego akwarele są bezcenne.

ok. 18x22 cm