wydarzenia/events 

Wydarzeniem artystycznym jest: wystawa, koncert, wernisaż, finisaż, edycja premiera, spotkanie z twórcami kultury, happening, instalacja, performans, manifestacja, akcja, flash mob, spektakl, występ, seans, parada, zbiórka, ognisko ze śpiewami, dancing, itp. Ale to wciąż za mało, aby zakończyć rozważania nad synonimami tego pojęcia. Wydarzeniem artystycznym jest również sam proces wykonywania dzieła przez artystę, to są próby aktorów i orkiestr dętych, zdjęcia filmowe, zajęcia warsztatowe robienia koronek, pokazy rzeźby i rękodzieła artystycznego.

VIBRATO - wystawa malarstwa Tomasza Klimczyka

W dniu 11 października, po pandemicznej przerwie, otworzyliśmy wystawę malarstwa Tomasza Klimczyka VIBRATO. Część obrazów powstała w okresie największych restrykcji covidowych, co świadczy, że i one miały swoje dobre strony, również dla sztuki.
Vibrato, czyli wibracja, termin związany z muzyką, określa regularne, pulsujące, niewielkie zmiany dźwięku. Używa się ich w celach ekspresyjnych, także w śpiewie, ale w malarstwie również (np punktlizm). 
Obrazy Tomasza wypełnione są ekspresją barw i kształtów, z jego własnego ogrodu i nie tylko. Niesamowite związki pomiędzy twórcą, a naturą dały oszałamiający efekt w postaci, najczęściej formatowo dużych obrazów, gdzie feeria kolorów wcale widza nie drażni. Wręcz odwrotnie, przyciąga wzrok, umysł i serce. Tak, bo najważniejsza są emocje, a tych na wystawie VIBRATO nie zabraknie.
Niestety ze względu ograniczenia antycovidowe, wernisaż ograniczył się do wizyty, tych najodważniejszych. Z artystą został nagrany film, który można obejrzeć na naszej stronie fb, Bator Art Gallery, zrobiony przez młodego, zdolnego twórcę Bartosza Stefko.  

Tomek Klimczyk z małżonką

Haliną Nowicką

wieszamy wystawę

A Bartosz robi film...

...który pokazujemy podczas wernisażu

goście i gospodarze

w obowiązkowych maseczkach

Marcela przegląda

nowy album Tomka

z lewej Piotr Figiel