Siegfried Zademack
urodził się w Bremie w Niemczech, w 1952 roku. W połowie lat 70-tych artysta pracował jako grafik i ilustrator.
W wieku 24 lat na krótko zagościłem na Akademii Sztuk Pięknych w Bremie. Szybko zorientowałem się jednak, że tam nie nauczę się wiele o technikach malarskich.
To właśnie, zamiast mnie zniechęcić, podsycało moje ambicje, sprawiło, że byłem bardziej zdeterminowany. Równocześnie mój „wewnętrzny rzemieślnik” poczuł się sprowokowany i niewytłumaczalny, silny impet skłaniał mnie do nadludzkiej pracy.
Zdecydowałem się nauczyć malować, aby być wolnym; aby móc malować, kiedy zechcę. Istnieją dwie strony mojej osobowości, które zawsze walczyły ze sobą, a czasami neutralizowały się nawzajem.
Dlatego, że malowanie fascynowało mnie od dawna i byłem niezwykle ambitny, wydało się to nieuniknione, że moja twórczość zmierzać będzie w kierunku starych mistrzów, takich jak Van Eyck, Vermeer, Rafael czy Andrea del Satro, których głęboko szanuję.
To właśnie oni stali się moimi prawdziwymi nauczycielami. Od 1980 roku artysta niezależny. Wystawiał w kraju i za granicą, m.in. w: Bremen, Berlinie, Hamburgu, Bonn, Monachium, Frankfurcie, Stuttgarcie, Waiblingen, Wenecji, Florencji, Wiedniu, Kopenhadze, Paryżu, Nicei, Sedanie, Mont-Dore, Amsterdamie i wielu innych.
Manifest:
Dzisiaj wciąż postrzegam moją pracę z dwóch różnych punktów widzenia. Z jednej strony istnieje twórczy proces tworzenia, który poprzedza rzeczywiste malowanie. Pomysł, atmosfera, szkice, kompozycja i myśl o wszystkim, co będzie zawierać obraz, o tym wszystkim, co będzie malowane.
Z drugiej strony - aktywny proces tworzenia, który realizuje atmosferę i ideę. Jeśli obie te rzeczy idą w parze, moja praca daje mi szczęście
.
Artysta wziął udział w wystawie Magical Dreams IV. 

Still life, moving to the right
olej płótno, 40x50

Inside out, Outside in
olej płótno, 50x40